خانه / اخبار / استاد موسوی مطلق: انقلاب ایران ورای انقلاب‌های جهان با وجود متمایز مردم، رهبری و معنویت

استاد موسوی مطلق: انقلاب ایران ورای انقلاب‌های جهان با وجود متمایز مردم، رهبری و معنویت

حجت‌الاسلام موسوی‌مطلق می‌گوید: انقلاب اسلامی ایران متکی بر معنویت و ارزش‌های الهی است و این از مهم‌ترین عوامل تداوم انقلاب به شمار می‌رود.

انقلاب ایران ورای انقلاب‌های جهان با وجود متمایز مردم، رهبری و معنویت

حجت‌الاسلام «سید عباس موسوی‌مطلق» کارشناس و سخنران دینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به تفاوت‌های انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های دیگر اعم از انقلاب روسیه و فرانسه گفت: سطح مشارکت عموم مردم ایران یکی از وجوهی است که این انقلاب را از سایر انقلاب‌های دیگر متمایز می‌کند، لذا بعد از انقلاب می‌بینیم که تقریباً صد در صد مردم در انتخابات شرکت کردند و به جمهوری اسلامی ایران رأی مثبت دادند و آن را پذیرفتند و در این دهه‌های اخیر بارها و بارها با حضورشان، حمایت از جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های انقلاب را نشان داده‌اند که این اصلاً با سایر انقلاب‌های دیگر قابل مقایسه نیست.

به گفته وی نقش رهبری در انقلاب وجه دیگری است که باید به آن توجه داشت، در سایر انقلاب‌های دیگر مثل انقلاب فرانسه و روسیه در ابتدا رهبری وجود نداشت و بعداً که فردی به عنوان رهبر در آن دولت‌ها روی کار آمد، دیگر آن پایگاه قوی مردمی و حمایت آنان را نداشتند، اما خداوند انقلاب اسلامی ایران را به رهبری فردی صالح به نام امام خمینی (ره) برپا کرد و محبوبیت بسیاری نزد مردم پیدا کرد، چراکه از جنس مردم بود و خود را جدای از آنان نمی‌دانست و حتی می‌توان این را عامل تداوم جریان انقلاب اسلامی دانست.

«انقلاب اسلامی ایران متکی بر معنویت و ارزش‌های الهی است و این از مهم‌ترین عوامل تداوم انقلاب است» حجت‌الاسلام موسوی‌مطلق با بیان این جمله گفت: انقلاب های دیگر از چنین مولفه‌هایی برخوادار نبوده‌اند، لذا امروزه دیگر اثری از آنها باقی نمانده است. امام خیمنی (ره) نیز در اهمیت این موضوع در پایان وصیت‌نامه خود فرمود: «نباید شک کرد که انقلاب اسلامی از همه انقلاب‌ها جداست، هم در پیدایش، هم در کیفیت مبارزه و هم در انگیزه انقلاب و قیام».

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران از جنس انقلاب مهدوی(عج) است، یادآور شد: دشمنان این موضوع به خوبی متوجه شده‌اند و اصلاً به همین خاطر است که دشمنی‌ها نسبت به انقلاب و ارزش‌های آن روز به روز بیشتر می‌شود و درصدد به چالش کشاندن آن هستند، اما انقلاب با دست قدرت الهی برپا شده و خداوند خود حافظ آن است.

درباره سیّدعباس موسوی مطلق

همچنین ببینید

معرفت عاشوراء _ ۱۴