خانه / اخبار / مصاحبه خبرگزاری فارس با حجت الاسلام موسوی مطلق درباره اغتشاشات أخیر در شهر دورود

مصاحبه خبرگزاری فارس با حجت الاسلام موسوی مطلق درباره اغتشاشات أخیر در شهر دورود

 

مدرس و محقق حوزه علمیه:

دولت مقصر اصلی اغتشاشات روزهای اخیر شهرستان دورود است

مدرس و محقق حوزه علمیه گفت: دولت مقصر اصلی اغتشاشات و حوادث ناخوشایند رخ داده در روزهای اخیر در شهرستان دورود است.

حجت‎الاسلام سید عباس موسوی مطلق در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در دورود اظهار کرد: مردم در حوزه اقتصادی مطالباتی دارند که بخش عمده آن‎ها به حق است.

وی عنوان کرد: دولت فعلی در چهار سال نخست همه چیز را به گردن دولت پیشین انداخت و از طرفی وعده و وعیدهای دولت بی‎نتیجه‎ ماند و نهال خشکیده برجام گلابی نداد.

مدرس و محقق حوزه علمیه با تاکید بر اینکه کمر مردم زیر بار تورم شکسته است، بیان کرد: دولتمردان می‎گویند که از رکود عبور کرده‎ایم، در حالیکه ظاهرأ از رکود اقتصادی نگذشته، بلکه از روی کود شیمیایی یا حیوانی گذشته‎اند.

موسوی مطلق ادامه داد: همچنین در حالی در دولت قبلی و فعلی مبلغ یارانه نقدی ثابت مانده و هیچ تغییری نکرده است که علاوه بر افزایش نرخ حامل‎های انرژی، قیمت انواع کالاها روند افزایشی دارد و ساخت و سازها نیز در کشور تعطیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: به عبارت بهتر دولت ماهیانه ۴۵ هزار تومان یارانه نقدی می‎پردازد و در مقابل می‎خواهد، نرخ هر لیتر بنزین را به یک‎هزار و ۵۰۰ تومان افزایش دهد.

مدرس و محقق حوزه علمیه تاکید کرد: در این شرایط اقتصادی به طبع در شهرستان مهاجرپذیر دورود به عنوان یکی از شهرهای بیکار کشور که بسیاری از کارخانجات آن نیز تعطیل شده است، مشکلات اقتصادی بیشتر احساس می‎شود.

موسوی مطلق تصریح کرد: در روزهای اخیر و در شرایطی که مردم شهرستان دورود در فضایی عادی و منطقی مطالبات خود را تقاضا می‎کردند، عده‎ای عناصر بیمار و معاند امنیت شهر را دستخوش حوادث قرار دادند.

وی افزود: پس از حوادث شب اول  می‎بایست، در شب دوم شهر در سیطره نظامی قرار گیرد، حال آنکه حتی در ورودی شهر نیز یک ایست بازرسی وجود نداشت.

مدرس و محقق حوزه علمیه بیان کرد: افراد اغتشاش گر در دو روز گذشته و در حالی که شهر را خالی از نیروهای امنیتی دیدند، برخی‎ها با صورت‎های پوشیده شده و برخی دیگر بدون پوشاندن صورت‎های خود دست به آشوب زدند.

موسوی تاکید کرد: بانک‎های شهر دورود در آتش سوخته است، همچنین سوزاندن حوزه علمیه خواهران، مصلی و پایگاه مقاومت همگی از اقدامات هدفمند اغتشاشگران خبر می‎دهد.

وی همچنین با انتقاد از عملکرد ضعیف فرماندار دورود در جریان اغتشاشات روزهای اخیر ادامه داد: شهر رها و امنیت مردم دچار خدشه شده است.

مدرس و محقق حوزه علمیه بیان کرد: در چنین شرایطی برخی از عناصری که در اغتشاشات قبلی دورود شناسایی شده‎اند، شب هنگام دستگیر و فردا آزاد شدند.

‎موسوی مطلق همه اتفاقات ناخوشایند رخ داده در شهرستان دورود طی روزهای اخیر را به دولت نسب داد و گفت: همچنین مسوولان سیاسی این شهرستان برای اینکه زیر سوال نروند، حقیقت مطلب را آنگونه که باید منتقل نمی‎کنند.

وی با انتقاد از اینکه حوادث اخیر شهرستان دورود پوشش خبری داده نشده است، تصریح کرد: آمارهای غیر رسمی از کشته شدن ۶ و زخمی شدن ۵۲ نفر در جریان حوادث روزهای اخیر در این شهرستان خبر می‎دهد.

مدرس و محقق حوزه علمیه با اشاره به وجود غیر مرسوم خودروهایی با پلاک‎های غیر بومی در شهر دورود اظهار کرد: مجروحان نیز به سه دسته تقسیم می‎شوند،‌ دسته اول شهروندان بی‎گناه و دسته دوم تعدادی از نیروهای بسیجی هستند، اما دسته دیگر تعدادی از افراد اغتشاش گر هستند که با سلاح گرم به تجمعات آمدند.

موسوی مطلق عنوان کرد: با این تفاسیر در صورتیکه وضعیت به همین منوال پیش می‎رفت و نیروهای کمکی حضور نمی‎یافتند، می‎توان گفت که شهر سقوط می‎کرد.

وی سپس از نهادها و دستگاه‎های اجرایی دورود خواست که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تنها نگذارند.

مدرس و محقق حوزه علمیه در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال ادامه تجمعات در دورود گفت: با محدودیت‎های ایجاد شده در شبکه‎های مجازی تا حدودی کنترل شده است، اما مردم باید هوشیار باشند.

موسوی مطلق با دعوت مردم به آرامش بیان کرد: شهروندان فهیم دورودی می‎دانند که تنها در سایه آرامش کارها به پیش می‎رود.

وی با تاکید بر اینکه آحاد مردم تحت اوامر ولی امر مسلمین دست فتنه‎گران را کوتاه خواهند کرد، تصریح کرد: از طرفی زمانی که مسوولان کوتاهی می‎کنند، آتش به اختیار معنا پیدا می‎کند.

درباره سیّدعباس موسوی مطلق

همچنین ببینید

کلاس تلقین حافظ (شرح عرفانی غزلیات حافظ) توسط استاد حجت الاسلام موسوی مطلق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =