خانه / اخبار / پیام تسلیت عارف واصل ایت الله سیدحسین یعقوبى قائنى در پى ارتحال ملکوتى آیت الله حائرى شیرازى قدس الله سره

پیام تسلیت عارف واصل ایت الله سیدحسین یعقوبى قائنى در پى ارتحال ملکوتى آیت الله حائرى شیرازى قدس الله سره

 

انالله وانا الیه راجعون

 ارتحال عالم جلیل القدر حضرت آیت الله حاج شیخ محی الدین حائرى شیرازى طاب ثراه موجب تأثر و تألم اینجانب گردید

ایشان عالمی متواضع و سالکی مجاهد و دارای فهمی روشن و قلبی بیدار بود که عمر شریف خویش را در راه کسب علوم اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام و سلوک الی الله و تهذیب نفس و تحصیل معرفت صرف نمود و با جدیّتِ تمام و خلوصِ نیّت، به ترویج دین مبین اسلام و تعلیم و تربیت نفوس تشنگان حقیقت پرداخت و در آشنا نمودن آنان با معارف حقۀ اهلبیت علیهم السلام بسیار کوشا بود.

ایشان در طول آشنائی و مراودۀ پنجاه ساله اش با حقیر، به خوبی به وظیفۀ سلوکی خویش عمل نمود و با الطاف خاصۀ خداوند و اولیائش توانست از حجاب خودیت بگذرد و تمام قوایش را به کار گرفته، شجاعانه پای آنچه دیده و شناخته بود بایستد و هیچگونه کوتاهی ننماید.

وی از مسیر دوستی و وفاداری و اخلاص، قدمی منحرف نگشت و به خوبی از آزمایش های سخت، سربلند به در آمد و سرانجام با عمری پر برکت – بدون اینکه دامنش به زخارف دنیا و عوارض مقامات صوری آلوده گردد – به لقای حق تعالی شتافت.

اینجانب ضمن درخواست رحمت و رضوان الهی و علو درجات برای آن دوست عزیز و با وفا، این ضایعه را به پیشگاه بقیه الله ارواحنا فداه و مقام معظم رهبری مدظله العالی و شاگردان و ارادتمندان و فرزندان و سایر بازماندگان معززشان تسلیت می گویم.

الاحقر سیدحسین یعقوبی قائنی

چهارم ربیع الثانی ۱۴۳۹

درباره سیّدعباس موسوی مطلق

همچنین ببینید

کلاس تلقین حافظ (شرح عرفانی غزلیات حافظ) توسط استاد حجت الاسلام موسوی مطلق