خانه / اخبار / یادی از روحانی مجاهد مرحوم حاج شیخ میرزا حسین جمالی

یادی از روحانی مجاهد مرحوم حاج شیخ میرزا حسین جمالی

حجت الاسلام و المسلمین مرحوم حاج شیخ میرزا حسین جمالی، به سال ۱۳۱۲ قمری در روستای ((هُندُر)) – از توابع ازنا- در استان لرستان و خاندانی اهل ایمان متولد گردید و سالیانی در کنار خانواده به کشاورزی و دامداری پرداخت… اما جان شیفته و روحانی اش او را در نوجوانی به مهد عالمان بزرگ، حوزه ی علمیه دورود کشاند و در منزلت بهره بری از استادانی بنام نشاند:

۱- مرحوم آیت الله حاج سیّد ابوالفضل میر نظامی؛

۲- مرحوم آیت الله حاج سیّد احمد مُشرف؛

۳- مرحوم آیت الله حاج شیخ علی اکبر وحیدی همدانی؛

۴- آیت الله حاج سیّد محمد صُحُفی.

شادروان حاج آقا جمالی، پس از انقلاب با امام خمینی(ره) در سال ۱۳۴۲، عمر خویش را یکسره به خدمت در راه اسلام، مقام ولایت و انقلاب اسلامی سپری کرد… ریاست دادگاه انقلاب بعد از پیروزی انقلاب را پذیرفت، ولی پس از تأسیس سپاه پاسداران، بی درنگ به سبز پوشان آسمانی پیوست.

در سال ۱۳۵۹ گروهک ضدانقلاب به وی سوء قصد کرد و در عملیات والفجر مقدماتی نیز افتخار جانبازی یافت، تا هماره مجروح به جبهه ها بشتابد. خاطرات فراوان رزمندگان از حضور حضرت ایشان لذت بخش و شنیدنی است؛ هرچند بیانش در خور مجال اندک این کوتاه نوشتار نیست.

این عالم مجاهد و روحانی عامل، پس از اقامه ی نماز عشاء بر صندلی ویژه ی خویش که پیوسته پس از عمل جراحی بر آن آرام می گرفت، دچار نفس تنگی شد… در بیمارستان، خود مانع کوشش پزشکان در وصل کردن دستگاه اکسیژن گردید. و پس از دقایقی بعد، پیکر بی جانش بر تخت خوابید…. دو تن از پزشکان نیز بازماندگان را تسلیت گفتند و وسایل إحیاء را جمع کردند و رفتند.

ناگهان آوایی دلنشین در اتاق بیمارستان پیچید: ((صلوات))! و یکی از فرزندان مرحوم حاج آقا جمالی، فریاد برآورد: پدرم زنده است…امّا:

گر طبیبانه بیایی به سر بالینم

به دو عالم ندهم لذت بیماری را …

___________________________________________

برگرفته شده از کتاب جام حضور تألیف استاد موسوی مطلق

 

درباره مدیر پایگاه

همچنین ببینید

کلاس تلقین حافظ (شرح عرفانی غزلیات حافظ) توسط استاد حجت الاسلام موسوی مطلق

یک نظر

  1. باسلام ای کاش متولیان این سایت مجموعه کاملی از روحانیون جلیل القدر ومؤسسین حوزه علمیه دورود علمای عامل حاج آقا فاضل ،حاج آقا سیدعلی حسینی،روحانی فاضل مرجوم شیخ علی حسین شریفی،مرحوم آقا حسن،مرحوم انصاری،عالم عارف باقرانصاری Tسیدحمیدحسینی و…. دیگرعلمای قدیمی شهردراین سایت عکس وزندگینامه آنها را منتشر می کرد