خانه / گزیده مطالب / یادی از مرحوم آیت الله میرسید علی حائری مفسر

یادی از مرحوم آیت الله میرسید علی حائری مفسر

مرقد عارف واصل مرحوم آیت الله سید علی مفسر در شهر رى امام زاده عبدالله قرار گرفته که مشهور است حضور امام زمان ارواحناه فداه بر سر مزار وى.
داستان ذیل در کتاب مرحوم شیخ مرتضى زاهد امده است:

در یکی از شبهای جمعه در صحنه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی .ع. به خدمت حضرت ولی عصر،حجه ابن الحسن العسکری.عج. مشرف شدم
در آن تشرف حضرت بقیه الله الا عظم .عج. قریب به این مضمون به آقا سید کریم پینه دوز می فرمایند:
((سید کریم ! بیا به زیارت جدم حضرت رضا .ع. برویم))
در آن شب آقا سیدکریم فقط چندقدم راه رفتن ، خودش را با امام زمانش در صحن مقدس حرم حضرت علی بن موسی الرضا.ع. می بیند. آقا سید کریم همراه با حضرت ، به حرم حضرت امام رضا.ع. مشرف می شود و بعد از زیارت ، با همان کیفیت به تهران باز گردانه می شود
در این هنگام باز حضرت بقیه الله الا عظم امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ به آقا سید کریم پینه دوز قریب به این مضمون می فرماید : (( آقا سید کریم بیا به سر قبر حاج سید علی مفسر برویم))
آقا سید کریم به دنبال حضرت حضرت حجت .عج. به سوی قبر آقا سید علی مفسر . که در شهرری .واقع در امام زاده عبدالله .ع. به راه می افتد
آقا سید کریم در نزدیکیهای قبر مشاهده می کند روح آقا سید علی مفسر از قبر و از جایگاهش بیرون آمد و با عجله و شتاب و با اظهار خلوص و ادب و ارادت به ساحت مقدس آخرین امام و خلیفه الهی و آخرین هادی و راهنمای به حقیقت و جوهره توحید وخدا پرستی ،به استقبال آن حضرت آمد…
در آخرین لحظه های این ملاقات ،مرحوم آیت الله سید علی مفسر رو به آقا سید کریم می کند و به او می گوید : آقا سید کریم ! به آقا شیخ مرتضی زاهد سلام ما برسان و بگو چرا حق رفاقت و دوستی را فراموش کرده ای و به سر قبر من و به دیدن من نمی آیی؟
در این هنگام ،امام زمان .عج. جمله بسیار عجیبب و بسیار پر محبتی را به زبان می آورند ،جمله ای که هر شیعه ای را نالان و گریان می نماید ، جمله ای که گفتن و عمل کردنش را فقط از این خاندان می توان انتظار داشت.
آن شب بعد از گلایه روح آقا سید علی مفسر از آقا شیخ مرتضی ، حضرت بقیه الله امام زمان .عج. به مرحوم حاج سید علی آقای مفسر قریب به این مضامین می فرماید :
((آقا سید علی ! آقا شیخ مرتضی گرفتار و از آمدن معذور است ، من به جای او به دیدنت خواهم آمد !))

__________________________________________

یادداشت های استاد سید عباس موسوی مطلق

درباره مدیر پایگاه

همچنین ببینید

معرفت عاشوراء _ ۱۳